?

BOHATER: 

Bohater projektu, to młoda osoba, która w trakcie kształtowania swojej indywidualności, napotyka się na zmechanizowany system społeczny chcący “położyć łapę” na jej świadomości.

O PROJEKCIE:

Artyści stworzyli kilkuczęściowy wideoart, na który składa film krótkometrażowy, malarstwo i performans artystyczny. W tle usłyszeć można wiersz Juliana Tuwima Mieszkańcy oraz wykład dr Jacka Kurka o malarstwie Jana Metejki. 

“Temat, który poruszamy jest dosyć rozległy. W tym projekcie chcieliśmy pokazać co się dzieje w głowie człowieka, który w trakcie kształtowania swojej indywidualności, w tym wrażliwość, świadomości i moralności, napotyka się na mechaniczność i toporność dzisiejszego świata opartego m.in. na hierarchii cyfr. Postawiliśmy na ekspresję przekazu. Chcieliśmy pokazać, jak działają emocje osoby wrażliwej w zderzeniu ze schematami, założeniami czy wymaganiami wobec jej istnienia. Emocje, szczególnie tak skrajne jak w opisywanych okolicznościach, to zwykle jest coś nie do końca określonego, coś nad czym ciężko zapanować, coś czego nie opisze się na rozprawce maturalnej, bo jest to siła, która czasem nami targa jak huragan biało-czerwoną taśmą, a czasem wgniata nas w samych siebie. To przykre, że ludzie kształtując swoją świadomość, muszą się opierać albo na znieczuleniu i mimowolnemu przyporządkowaniu się, albo na agresji i niechęci do otaczającej ich rzeczywistości”. – autorzy 

AUTORZY:

Jędrzej Frączek i Igor Żmudzki

(Montaż: Szymon Pianka, wystąpił: Jacek Kurek)

<<strona główna